Pastatų šiltinimo sprendimai yra viena dinamiškiausių statybos sričių. Nuolat didėjantys energinio efektyvumo reikalavimai bei trumpėjantys statybos projektų įgyvendinimo terminai atveria kelią naujos kartos šiltinimo medžiagų sprendimams. Viena tokių medžiagų – poliuretano putos, kurių termoizoliacinės savybės beveik dvigubai lenkia tradicinių šiltinimo medžiagų savybes.

Fasado šiltinimas poliuretano PIR plokštėmis

Išorinės atitvaros konstruojamos pagal daugelį parametrų: architektūrinį vaizdą, fizinį stiprį, ilgaamžiškumą, šilumos bei triukšmo pralaidumą, turimas medžiagas, jų kainą, statybos ir eksploatacijos kaštus ir pan. Šilumos izoliacinės medžiagos dažniausiai parenkamos jau sukonstruotai atitvarai. Sukonstruotai atitvarai su konkrečiais laikančių, apdailinių, vėdinimo ir kitų sluoksnių parametrais, tenka parinkti tik šilumos izoliacinę medžiagą ir apskaičiuoti jo storį dN.
Vienas iš svarbiausių išorinių atitvarų parametrų yra šilumos perdavimo koeficientas U. Jis parodo išeinančios šilumos kiekį W pro atitvaros 1 m² per 1 h, kai išorės ir vidaus temperatūrų skirtumas yra 1 K arba 1 °C. Šilumos perdavimo koeficientas U yra tiesiogiai proporcingas šilumos kiekiui Q, išeinančiam pro statinio išorines atitvaras. Kuo šis koeficientas mažesnis, tuo mažiau šilumos energijos reikia pastatams šildyti, tuo mažesni statinių šilumos energijos nuostoliai, mažiau sudeginama kuro, mažiau išmetama į atmosferą teršalų, sukeliančių šiltnamio efektą, pigesnė pastatų eksploatacija ir pan.
Naujai suprojektuoti pastatai yra energiškai efektyvūs ir vienas pagrindinių sprendžiamų klausimų yra išorinio pastato atitvaro storis bei medžiagų pasirinkimas. Sprendžiama ar naudoti tradicines šiltinimo medžiagas ar visgi rinktis inovatyvias, tokias kaip poliuretano termPIR AL plokštes su aliuminio folija, leidžiančias padidinti pastato naudingą plotą bei išvengti techninių problemų, susijusių su storo apšiltinimo sluoksnio įrengimu.

Stogo šiltinimas poliuretano PIR plokštėmis

Sutapdinto stogo šiltinimo atveju atsižvelgiama ir į kokybišką plokščio stogo eksploataciją. Eksploatacijos metu didžiausia žala stogui padaroma dėl vandens poveikio. Bėgant laikui nestandi didelio storio stogo konstrukcija praranda savo formą bei nuolydžius, ant stogo kaupiasi vanduo, kuris ir pažeidžia hidroizoliacinę stogo dangą. Augant šiltinamojo sluoksnio storiui ženkliai sulėtėja montavimo greitis, didėja stogo konstrukcijos storis bei svoris, kas tampa nebepatrauklu tiek užsakovams, tiek rangovams. Naudojamų poliuretano plokščių PIR tipas parenkamas pagal hidroizoliacinės dangos tipą: PVC, TPO, EPDM dangoms – plokštės su aliuminio folija termPIR AL, bituminėms dangoms – plokštės su bitumine danga termPIR BT.
Šlaitinio stogo įrengimo atveju tradicinės šiltinimo medžiagos taip pat komplikuoja stogo konstrukciją, dažnas atvejas – neužtenka gegnių ar santvarų sijų erdvės pilnam termoizoliacinio sluoksnio įrengimui, ko pasekoje būtinas papildomas stogo konstrukcijų apšiltinimas iš vidaus, taip sumažinant mansardinio aukšto erdves. Šlaitinio stogo šiltinimui yra naudojamos poliuretano plokštės termPIR AL su aliuminio folija arba termPIR PK su KRAFT popieriaus padengimu.
Dėl degimą slopinančių priedų PIR plokštės pasižymi ir puikiomis atsparumo ugniai bei degumo savybėmis. Stogams naudojami PIR plokštės puikiai išlaiko visus  priešgaisrinius bandymus: tiek stogo degumo, užtikrinant Broof(t1) klasę, tiek atsparumo ugniai reikalavimus.

Pagal vandens įgeriamumo savybes poliuretano PIR plokštės šiek tiek nusileidžia tik ekstruziniam poliestireniniam putplasčiui XPS, todėl puikiai tinka pastato cokolio šiltinimui.

Grindų šiltinimas poliuretano PIR plokštėmis

Grindų ant grunto šiltinimui naudojamos medžiagos turi pasižymėti išskirtinėmis tvirtumo savybėmis, kokiomis ir pasižymi poliuretano PIR plokštės. Poliuretano putų tarnavimo laikas viršija 30 metų. Visą tarnavimo laiką termoizoliacinė medžiaga nepraranda savo unikalių savybių ir nereikalauja specialios priežiūros. Šiltinimo sluoksnis nesitraukia, nedūla, nepelija.

Pramoninių pastatų šiltinimas poliuretano PIR plokštėmis

Lubų šiltinimas poliuretano plokštėmis daugiausia yra naudojamas šaldymo sandėliuose, kuomet labai svarbus tampa termoizoliacinio sluoksnio tvirtumas, norint sumontuoti jį tvirtinant prie plieninių pastato santvarų konstruktyvo.
Saldymo sandeliu pastatu siltinimas poliuretano plokstemis termPIR AL GOR STAL
Žemės ūkio pastatuose dažniausiai vyrauja agresyvi aplinka, kuri apriboja tracinio šiltinimo medžiagų naudojimą. Šiuos pastatuose yra naudojamos poliuretano plokštės termPIR AGRO AL su stora aliuminio folija, atsparia agresyvioms aplinkoms.